تاریخچه پیدایش ماشین لباسشویی

 

تعمیر ماشین لباسشویی

تاریخچه ماشین لباسشویی

آریاسرویس، نمایندگی مجاز تعمیرات ماشین لباسشویی

کلیه قطعات دارای یکسال گارانتی می باشند.

اعزام تکنسین ماشین لباسشویی در کمتر از یک روز کاری به منزل شما

مرکز تعمیرات لباسشویی بوش bosch, آاگ AEG, نف neff, سامسونگ samsung,ایندزیت indesit

 


در طی دویست سال گذشته گونه ها و انواع مختلفی از ماشین های رختشویی در نقاط پراکنده جهان تعمیر ماشین لباسشوییساخته شد و هریک از این نمونه های ناکامل در عصر خود موجب تحولی بزرگ در بهبود زندگی بشر گردید.

تعمیرات لباسشویی آاگ AEG

نخستین بار،در سال 1797 تخته شست وشو اختراع شد.در 1874ویلیام بلک استون،بازرگان و تولید کننده ذرت اهل هند برای همسرش ماشینی ساخت که کثیفی ها را از روی لباسها می شست و پاک می کرد.

این دستگاه شامل یک تغار چوبی بوده که در آن یک تکه چوب تخت با شش میخ چوبی کوچک بود و یک دسته داشت که آنها را عقب و جلو می برد.

در دنباله تکمیل این طرح در سال 1900 میخ های فلزی به جای میخ های چوبی بکار برده شدند و در سال 1907 موتور الکتریکی برای اولین بار در این وسیله بکار گرفته شد. در سال 1907نخستین دستگاه می تگ ساخته شد که دسته چرخنده و زیر آن چرخ لنگر داشت.در 1922 شرکت می تگ سیستمی عرضه کرد که به جای کشیدن لباسها در آب،آنها را با فشار آب و چرخاندن داخل استوانه تمیز می کرد.

تعمیرات لباسشویی در تهران

امروزه از میان تمامی این طرح های ناکامل تنها دو سیستم باقی مانده است.

یکی روش فشار آب که هنوز هم مهم ترین سیستم است و دیگر سیستم استوانه ای که لباسها را داخل یک استوانه چرخان می شوید.

در اوایل دهه 1930 جان دبلیو چامبرلین وسیله ای را اختراع کرد که در یک زمان لباسها را می شست،آب می کشید و آب اضافی آن را خارج می کرد.


مرکز تعمیرات ماشین لباسشویی اروپایی, آمریکایی, ایرانی

در 1947 نخستین ماشین لباسشویی خودکار روانه بازار شد و گام ارزشمندی در چرخه ی تولید این وسیله پرمصرف برداشت و سرانجام در 1953 ماشین لباسشویی به یکی از ضروری ترین لوازم خانگی   مبدل شد و از آن زمان تا کنون این وسیله در حال تکمیل است و هر روز امکانات جدیدی برای انواع پارچه ها به آنها اضافه می شود. 

برای کسب اطلاعات بیشتر و انجام تعمیرات ماشین لباسشویی  میتوانید با شماره تلفن های این مرکز یا شماره 88852572 هماهنگی بفرمایید.

در صورت نیاز میتوانید از گارانتی و پشتیبانی 24 ماه آریا سرویس بهره بگیرید.

 

مطالب مرتبط:

راه اندازی ماشین لباسشویی

انتخاب یک لباسشویی مناسب

تعمیر و عیب یابی ماشین لباسشویی

نحوه باز کردن قفل کودک ماشین لباسشویی

تعمیر لباسشویی بوش

ارور ماشین لباسشویی بوش

راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی بوش

پمپ تخلیه لباسشویی آاگ AEG
 
 

تعمیرات لباسشویی, تعمیر ماشین لباسشویی, انتخاب ماشین لباسشویی

 
 
 

راه اندازی ماشین لباسشویی

نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی


تعمیر لباسشویی، تعمیر لباسشویی بوش، تعمیر لباسشویی bosch، تعمیر لباسشویی آاگ،

نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی

تعمیر لباسشویی | تعمیر لباسشویی بوش | تعمیر لباسشویی آاگ | نمایندگی تعمیرات لباسشویی

بعد از نصب ماشین لباسشویی توسط نصاب و برای اولین شروع به کار ماشین

نصب و راه اندازی ماشین لباسشوییلباسشویی پس از اطمینان از اتصال آب ورودی و شیلنگ خروجی آب فاضلاب بهتر است ابتدا به اندازه یک پیمانه پودر در قسمت جاپودری2(بزرگترین قسمت)ریخته و برنامه 45 دقیقه را انتخاب کنید و سپس استارت کنید تا کثیفی ها و مواد شیمیایی داخل ماشین کاملاًخارج شود.

تعمیر لباسشویی، تعمیر لباسشویی بوش، تعمیر لباسشویی bosch، تعمیر لباسشویی آاگ،

برای شست و شوی لباس ها باید دقت کنیم که برنامه شست و شوی پارچه های مختلف با هم تفاوت دارد.بعضی از برنامه های شست و شو طولانی تر هستند مثلاً شست و شوی لباس های خیلی کثیف با دماهای بیشتر از 60 درجه یا برنامه های ظریف و اقتصادی که برای لباس های گران قیمت و در دماهای کمتر از 50 درجه است.

تعمیر لباسشویی، تعمیر لباسشویی بوش، تعمیر لباسشویی bosch، تعمیر لباسشویی آاگ،

انتخاب دمای مناسب برای ماشین لباسشویی بستگی به میزان کثیفی و جنس لباس ها دارد.

میزان دور خشک کن از 400 دور در دقیقه تا 1800 دور در دقیقه قابل انتخاب است و بستگی به مارک و مدل دستگاه دارد.

دور بالای 800 دور برای لباس های ضخیم و مقاوم می باشد.

بهترین انتخاب دور خشک کن برای حداکثر طول عمر دستگاه 700 دور در دقیقه است.

 تعمیر لباسشویی، تعمیر لباسشویی بوش، تعمیر لباسشویی bosch، تعمیر لباسشویی آاگ،

برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه نصب یا امور خدماتی ماشین لباسشویی میتوانید با شماره تلفن های این مرکز یا شماره 88852572 هماهنگی بفرمایید.

تعمیر لباسشویی، تعمیر لباسشویی بوش، تعمیر لباسشویی bosch، تعمیر لباسشویی آاگ، 

در صورت نیاز میتوانید از گارانتی و پشتیبانی 24 ماه آریا سرویس بهره بگیرید.

تعمیر لباسشویی، تعمیر لباسشویی بوش، تعمیر لباسشویی bosch، تعمیر لباسشویی آاگ،

مطالب مرتبط:

-تاریخچه پیدایش ماشین لباسشویی

-انتخاب یک لباسشویی مناسب

-تعمیر و عیب یابی ماشین لباسشویی

-نحوه باز کردن قفل کودک ماشین لباسشویی

-تعمیر لباسشویی بوش

-ارور ماشین لباسشویی بوش

-راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی بوش

-پمپ تخلیه لباسشویی آاگ AEG

 


تعمیر لباسشویی، راه اندازی ماشین لباسشویی، تعمیر لباسشویی بوش، تعمیر لباسشویی bosch، تعمیر لباسشویی آاگ، تعمیر لباسشویی آ.ا.گ، تعمیر لباسشویی AEG، تعمیر ماشین لباسشویی، تعمیر لباسشویی، راهنمای تعمیر لباسشویی، دفترچه راهنمای لباسشویی، تعمیرکار لباسشویی، تایمر لباسشویی، هیدرواستات لباسشویی، تعمیرات ماشین لباسشویی، نحوه تعمیر ماشین لباسشویی، نحوه عیب یابی لباسشویی، نحوه ریست لباسشویی، تعمیرگاه لباسشویی، تعمیرگاه مرکزی ماشین لباسشویی، تعمیر لباسشویی اتوماتیک، نمایندگی تعمیرات لباسشویی

تعمیر لباسشویی، تعمیر لباسشویی بوش، تعمیر لباسشویی bosch، تعمیر لباسشویی آاگ،

تعمیر لباسشویی، تعمیر لباسشویی بوش، تعمیر لباسشویی bosch، تعمیر لباسشویی آاگ،

تعمیر لباسشویی، تعمیر لباسشویی بوش، تعمیر لباسشویی bosch، تعمیر لباسشویی آاگ،

تعمیر لباسشویی، تعمیر لباسشویی بوش، تعمیر لباسشویی bosch، تعمیر لباسشویی آاگ،

خطاها و ارورهای ماشین لباسشویی بوش

تعمیر ماشین لباسشویی بوش

نمایندگی بوش ، نمایندگی رسمی بوش در ایران

جهت اطلاع از نحوه سرویس دهی و خدمات در خصوص تعمیر لباسشویی بوش با شماره تلفن های دفتر مرکزی و یا 88852571 تماس حاصل فرمایید.

کلیه ماشین لباسشویی های برند بوش که با برد الکترونیکی کار میکنند (به جز مدل های قدیمی تایمری) از زمان استارت شدن تا پایان برنامه شست و شو ،کلیه عملکردهای دستگاه را از طریق سنسورها کنترل میکنند و در صورت بروز هر گونه ایراد در روند شست و شو و یا در دستگاه پیغامی متناظر با آن نمایش داده می شود.

لباسشویی بوش در صورت بروز هر گونه نقص در مراحل مختلف شست و شو برنامه را متوقف و ارور کدی را نمایش میدهد که بیانگر ایراد مربوطه است.

در موارد کمی این ارورها جزئی بوده و با روشن و خاموش کردن دستگاه برطرف می شوند مانند چفت نشدن درب لباسشویی.اما در بیشتر مواقع برای رفع شدن عیب دستگاه نیاز به مراجعه تکنسین و سرویس دستگاه می باشد.

 

توجه داشته باشید که در صورت بروز هریک از ارورها،شیر ورودی آب را بسته و برق اصلی لباسشویی را قطع کنید و منتظر مراجعه سرویسکار بمانید.

 

برخی از ارورهای لباسشویی بوش در زیر آورده شده است:

 

 

Error

Error description

F16

Door lock open

F17

Water filling time exceeded

                                               F18

pump

F19

Heating time exceeded

F20

Unexpected heating

F23

Water in the base tub

                            F25      

Error of aqua sensor

F26

Water level

F27

Water level

F31

Overflow level exceeded

F34

Door lock can not be locked

F36

Door lock circuit defect

F37

heater

F57

Inverter driver

F59

3D sensor

F60

Flow sensor

F61

Implausible door lock status

F63

Functional-safety-error

F67

Implausible vaiant coding

 

مطالب مرتبط:


_تعمیر لباسشویی بوش

_تاریخچه شرکت بوشBOSCH

_ارورهای ماشین ظرفشویی بوش

_نحوه کارکرد ماشین ظرفشویی بوش bosch

_راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی بوش

_نمایندگی مجاز تعمیرات بوشbosch

تعمیر لباسشویی

 تعمیرات ماشین لباسشویی

 تعمیرات ماشین لباسشویی

 

 تعمیر لباسشویی توسط تکنسینهای دوره دیده همان برند در منزل همان روز صورت می گیرد .تعمیر وسرویس ماشین لباسشویی  در این شرکت با قطعات فابریک واورجینال وبا ضمانت یکساله انجام می پذیرد ما ادعا نمی کنیم که بهترین هستیم ولی اولین مرکز مجاز تعمیر لباسشویی در تهران با سابقه بیش از 20 سال هستیم وتعمیرات وخدمات پس از فروش ما بهترین تبلیغ ومعرفی برای ما میباشد.برای دریافت خدمات لباسشویی با شماره تلفنهای تعمیرگاه مرکزی ویا 88664843  تماس حاصل فرمایید.

تعمیر ماشین لباسشویی بوش BOSCH

 تعمیر ماشین لباسشویی آاگ AEG

تاریخچه لباسشویی

در زمانهای قدیم که امکاناتی مانند آب وبرق وگاز نبود مشکلترین کارها برای خانمها در آن زمان شستن لباسها بود وتاریخچه لباسشویی ازآن زمان آغاز شد که لباسها درون کیسه قرار گرفت وپشت کشتی بسته شد تا آب از جداره های لباس عبور کند.این روش به عنوان اولین نوع لباسشویی شناخته شد.نخستین نوع ماشین لباسشویی در سال 1797 اختراع شد که به آن تخته شستشو می گفتند .درسال 1874 شخصی به نام ویلیام بلک استون که بازرگان وتولید کننده ذرت اهل ایندیانا بود برای تولد همسرش ماشینی ساخت که کثیفی ها را از روی لباس پاک میکرد.این دستگاه شامل یک تغار چوبی بود که درآن یک تکه چوب با شش میخ کوچک و یک دسته بکار رفته بود وآنها را جلو عقب می برد. درسال 1900 میخهای فلزی جایگزین میخهای چوبی شدند ودرسال 1906 موتور الکتریکی برای اولین بار در این وسیله بکار گرفته شد. درسال 1907 اولین دستگاه می تگ ساخته شد که دسته چرخنده وزیر آن چرخ لنگر داشت .

اولین لباسشویی بوش وAEG که با موتور ساخته شد دو مشکل داشت چون موتور بیرون دستگاه بود هم سوختگی زیادی داشت وهم برق گرفتگی ایجاد میکرد.در سال 1911 نوعی لباسشویی aegساخته شد که دیگ آن فلزی وهمزن آن چوبی بود وحالا زمان تبدیل وکم کردن مشکلات بود به این صورت که الکتریک را به مکانیک تبدیل کنند ودوم اینکه مصرف کننده را برق نگیرد.در مراحل اولیه انتقال نیرو به سه صورت شناخته شد "زنجیر ـ تسمه ـ گیربکس " مشکل بعدی استارت اولیه موتور که سوختگی زیادی داشت وبرای اولین بار شرکت وستینگهاوس ورابین اند مایر موتوری با قدرت 1/4 الی 1/8 ساختند که سوختگی در آن وجود نداشته باشد .

برای جلوگیری از برق گرفتگی از استاتور "روتروفن" جهت آور – هیت کردن استفاده شد وطوری آنرا محافظت کردند که باعث برق گرفتگی نشود و تعمیرات لباسشویی کاهش یابد.ازنظر مصرف کننده مهمترین قسمت شستشو پاره نکردن لباسها بود چون پارچه ها جدیدتر وظریف تر شده بودند وباید لباسشویی به گونه ای ساخته شود که باچند دور کارکند تا پارچه ها آسیب نبیند(منظور پاره شدن – رنگ دادن ومسایل دیگر)

نوعی لباسشویی آاگ ساخته شد که محور وسط آن بلند بود ومی چرخید ونوع دیگری که دیگ داخلی آن می چرخید(منظور درام داخلی یا آبکش)

به هرحال ازسال 1920تا 1960لباسشویی ها به حالت اتوماتیک درآمدند. درسال 1920یک شرکت کانادایی شرایط شستشو را به صورت گرم کردن آب به روش گازی وبرقی تولید کرد ودرسال 1930در ماشینهای آمریکایی آب گرم کردن حذف شد ولی دستگاه آب گرم می گرفت وپمپ تخلیه موتوری اضافه شد که این عمل گام دیگری به سوی اتوماتیک شدن بود.

درسال 1950 سیستم خشک کردن بصورت غلطکی ساخته شد ولی این نوع خشک کردن باعث گرفتن مو ودست خانمها می شد که این مورد هم برطرف گردید. در سال 1957 شرکت جنرال الکتریک اولین لباسشویی با پنج دکمه کنترل "حرارت – دور موتور – دور خشک کن – کنترل سطح آب و نوع لباس " را ساخت .

سرانجام لباسشویی هایی با اشکال مختلف توسط شرکتهای سازنده ساخته شد وهم اکنون شکل امروزی لباسشویی دوقلو ویک قلو (درب از بالا ) – درب از جلو با سیستم های الکترومکانیک " الکترونیک ونیمه دیجیتال ودیجیتال وحتی لباسشویی های گویا که نوع لباس وزمان کار وحرارت را می گوید به بازار عرضه شده است.

 

حال که با تاریخچه لباسشویی آاگ وبوش آشنا شدیم به بررسی قطعات اصلی وچگونگی عملکرد آنها به طور مختصر در ماشین لباسشویی می پردازیم.

 

الف) شیلنگ ورودی آب

 ب)شیربرقی

 ج)هیدروستات

 د)المنت (هیتر)

 ه) ترموستات

 و)موتور

 ی)پمپ

 1- شیلنگ ورودی آب : این نوع شیلنگ فشارقوی ومخصوص میباشد این نوع شیلنگ با حداکثرحرارت 60 درجه سانتیگراد وفشار 60 باررا میتواندبظورعادی کار کندساخته شده زمانیکه فشار آب در لوله کشی بالا میرود (بظورمثال شبها) نترکد لذا به این امر مهم واستفاده از شیلنگهای مرغوب حتما توجه فرمایید چراکه اشتباه درخرید شیلنگ عوارض ترکیدگی وخرابی شیلنگ وهمینطور دستگاه را دارد.

 2- شیربرقی : شیربرقی به عنوان یکی از اجزای مهم الکتریکی لباسشویی بوش میباشد که قطع ووصل آب بوسیله جریان الکتریکی صورت می پذیرد .

 3- هیدروستات : این قطعه با قطع ووصل شدن خود باعث فرمان دادن به شیربرقی وتایمر جهت شروع برنامه می شود . قطع ووصل کردن هیدروستات بوسیله فشارهوایی است که بالا آمدن آب درداخل دیگ ایجاد شده واز راه لوله پلاستیکی به هیدروستات وارد میشودو زمانی که فشار درلوله پلاستیکی نقصان یابد اتصال پلاتین هیدروستات سبب وصل جریان برق به شیر برقی می گردد.

 4- المنت(هیتر): وظیفه این قطعه گرم کردن آب وارد شده به دستگاه میباشد که با قدرتهای وات مختلف مشخص می شود در صورتیکه المنت بدون آب در مدار قرار بگیرد فیوز مدار راقطع میکند تا به دیگ دستگاه وقطعات دیگر لطمعه ای نرسد.

 5- ترموستات: این وسیله وظیفه کنترل حرارت خواسته شده در دستگاه را به عهده دارد وبه صورت ثابت با درجه های متفاوت ومتغییر به صورت دستی تنظیم می گردد.

 6- موتور: دومدل موتور وجود دارد یکی معمولی ویکی آرمیچری که در مدل اول دستگاه توسط برق وبا یک خازن کار میکند وتوسط تایمر دور موتور برعکس میشود در نوع دوم توسط کیت یا مدول الکترونیک فرمان میگیرد وبا تغییر جای ذغال وبالشتک جهت موتور تغییر میکند .

7- پمپ : در دستگاههای امروزی از نوعی پمپ استفاده میگردد که اسم آن اسکول یا مغناطیسی میباشد این پمپ میتواند در هر دو جهت کار کند.

 

مطالب مرتبط:

تعمیر لباسشویی بوش (BOSCH)

تعمیر لباسشویی آاگ (AEG)

عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی

انتخاب ماشین لباسشویی مناسب

باز کردن قفل کودک ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی تخلیه نمی کند

ماشین لباسشویی آبریزش دارد

پمپ تخلیه ماشین لباسشویی آاگ aeg

راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی بوش bosch

راهنمای عیب یابی و تعمیر لباسشویی بوش (BOSCH)

مزایای لباسشویی بوش

راهنمای استفاده از لباسشویی بوش

نحوه عملکرد ماشین ظرفشویی بوش

ارورهای ماشین ظرفشویی بوش

ارورهای ماشین لباسشویی بوش

تعمیر لباسشویی بوش

 تعمیر ماشین لباسشویی آاگ AEG

تعمیر ماشین لباسشویی بوشBOSCH

تعمیر ماشین لباسشویی ، تعمیر تخصصی ماشین لباسشویی ، تعمیر ماشین لباسشویی در تهران ، تعمیر لباسشویی بوش ، تعمیر لباسشویی BOSCH ، تعمیر لباسشویی آاگ ، تعمیر لباسشویی aeg ، تعمیر لباسشویی نف ، تعمیر لباسشویی NEFF ، تعمیرگاه ماشین لباسشویی ، تعمیرات لباسشویی ، نمایندگی تخصصی ماشین لباسشویی ، مرکز تمیرات لباسشویی ، دفتر مرکزی لباسشویی در تهران ، نمایندگی BOSCH ، نمایندگی AEG ، نمایندگی الکترولوکس ، نمایندگی لباسشویی ایندزیت

تعمیر لباسشویی, تعمیرات انواع لباسشویی, خدمات لباسشویی, سرویس لباسشویی, دفتر نمایندگی تعمیرات لباسشویی, خدمات مشتریان لوازم خانگی, تعمیر لباسشویی بوش bosch, تعمیر لباسشویی آ.ا.گ aeg, تعمیر لباسشویی نف neff, تعمیر لباسشویی سامسونگ samsung, تعمیر لباسشویی ایندزیت indesit, تعمیر لباسشویی آریستون Ariston, تعمیر لباسشویی زانوسی zanussi, تعمیر لباسشویی ال جی LG, تعمیر لباسشویی ارج, تعمیر لباسشویی پاکشوما, تعمیر لباسشویی کنوود, تعمیر لباسشویی جنرال الکتریک, تعمیر لباسشویی آدمیرال, تعمیر لباسشویی ایرانی, تعمیر لباسشویی در از جلو, تعمیر لباسشویی کلیه مناطق تهران, تعمیر لباسشویی شرق تهران, تعمیر لباسشویی غرب تهران, تعمیر لباسشویی شمال تهران, تعمیر لباسشویی مرکز تهران, تعمیر ماشین لباسشویی در تهران, نمایندگی مجاز تعمیرات لباسشویی, مرکز خدمات لباسشویی

به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید