پرینت

یخچال فریزر سرما ندارد؟

نوشته شده توسط admin-aeg. Posted in تعمیر یخچال فریزر

علت سرما نداشتن یخچال فریزر و ساید چیست؟

 

به وفور دیده می شود که سرمای یخچال فریزر بطور ناگهانی و یا رفته رفته کم می شود ویا در ساید بای سایدها قسمت یخچال ساید سرمایش را از دست می دهد،علت چیست؟

مشکل سرما نداشتن یخچال فریزر و ساید به عوامل متعددی می تواند بستگی داشته باشد که در اینجا اصلی ترین دلایل خنک نبودن یخچال فریزر و ساید را بررسی می کنیم:

علت 1:گرفتگی لوله های کندانسور:

اصلی ترین وظیفه یخچال فریزر یعنی به چرخش درآوردن سرما در یخچال فریزر توسط این لوله ها انجام میگیرد و مبرد از طریق این لوله ها به حرکت در می­آید.

اگر لوله های کندانسور کثیف باشند سرماسازی مختل خواهد شد و می بایست لوله های کندانسور توسط تکنسین تعمیرات یخچال فریزر شستشو داده شوند.

علت 2 : خرابی فن کندانسور :

فن کندانسور وظیفه به گردش درآوردن هوای اطراف کندانسور و کمپرسور را برعهده دارد و چنانچه فن کندانسور از کار بیفتد گرمای کمپرسور و همچنین لوله های پیچ در پیچ کندانسور زیاد می شود و کارایی خود را از دست می دهند.

برای تشخیص اینکه فن کندانسور معیوب است ابتدا پروانه ی جلوی فن را چک کنید تا سالم باشد و سعی کنید آن را با دست بچرخانید.اگر پروانه فن آزادانه به چرخش در نیامد می بایست اقدام به تعویض فن کندانسور نمود.

در صورتیکه پروانه فن مشکلی نداشت می بایست متخصص تعمیرات یخچال فریزر با یک مولتی متر از سوختن فن مطمئن گردد و سپس اقدام به تعویض آن نماید.

علت 3 : خرابی فن اواپراتور :

فن اواپراتور یا فن داخل برای خنک کردن اواپراتور(صفحه سرماساز) در یخچال بکار میرود و باعث گردش سرما در سراسر یخچال فریزر می شود.برخی از یخچال فریزرها و سایدها دارای بیش از یک فن اواپراتور هستند.در مدل هایی که یک فن اواپراتور وجود دارد،فن در فریزر قرار گرفته است.

اگر فن اواپراتور کار نکند هوای سرد در داخل یخچال گردش نخواهد کرد و یخچال گرم می شود ولی فریزر سرد می ماند.

برای تعیین اینکه آیا فن اواپراتور خراب است،پروانه فن را با دست بچرخانید و از سلامت آن مطمئن شوید،اگر پروانه شکسته بود و یا به سختی می چرخید می بایست تعویض گردد.

همچنین اگر فن اواپراتور دارای سروصدای زیادی است نیز می بایست سرویس شود و یا تعویض گردد.
در سایر مشکلات نیز میبایست تکنسین تعمیر یخچال فریزر با استفاده از مولتی متر، فن را چک کند تا در صورت سوختن فن داخل آن را تعویض نماید.

 


 

جهت اطلاع از نحوه تعمیرات یخچال فریزر و ساید با دفتر پشتیبانی آریا سرویس تماس بگیرید:

88852571 - 88936872

 

 


 

مطالب مرتبط :

- فیلتر ساید بای ساید

- علت برفک زدن یخچال چیست؟

- علت خنک نکردن اواپراتور چیست؟

- علت برق داشتن بدنه یخچال چیست؟

- راهنمای نصب و راه اندازی یخچال فریزر

- نمایندگی رسمی کینو در تهران

- تعمیر یخچال و فریزر صنعتی

- تعمیر یخچال فریزر بوش (BOSCH)

 

 

 

تعمیر یخچال فریزر ، تعمیر یخچال ، تعمیر ساید ، تعمیر فریزر ، تعمیر یخچال سامسونگ ، تعمیر ساید بای ساید سامسونگ ، تعمیر ساید سامسونگsamaung ، تعمیر ساید جنرال الکتریکGeneral Electric ، تعمیر ساید GE ، عیب یابی یخچال فریزر ، تعمیر یخچال فریزر بوش BOSCH ، تعمیر یخچال فریزر آاگAEG ، شارژ گاز ،جنرال الکتریک ، خدمات یخچال فریزر ، کندانسور ، تریزون ، خرابی یخچال ، درایر ، فیلتر درایر ، نحوه شارژگاز ، مبرد ، گاز یخچال ،

به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید