پرینت

ویژگی های ماشین ظرفشویی

نوشته شده توسط admin. Posted in مقالات

تعمیر ماشین ظرفشویی

 

خدمات پس از فروش، تعمیرگاه مجاز مرکزی . مرکز تعمیر ظرفشویی بوش (BOSCH) ، تعمیر ظرفشویی آاگ (AEG) ، تعمیر لوازم خانگی توسط تکنسین های فوق حرفه ای و دوره دیده برند های بوش (bosch) ، آاگ (AEG) ، نف (NEFF) ، سامسونگ (samsung) ، ایندزیت (indesit)

 

ضمانت یکساله تعمیر ظرفشویی و لباسشویی

 

تضمین برگشت وجه در صورت درست نشدن دستگاه

 

اعزام تکنسین تعمیر ظرفشویی و لباسشویی کمتر از 3 ساعت پس از تماس شما

تعمیر ظرفشویی بوش

تعمیر ظرفشویی آاگ

 

 

 

قطعات مختلف ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی یک دستگاه مکانیکی برای شستن ظرف های کثیف می باشد.

ساز و کار ماشین ظرفشویی به این صورت است که آب بسیار داغ بر روی ظروف پاشیده می شود ، بطور معمول دما می بایست بین 45 تا 75 درجه سانتی گراد یا 110 تا 170 درجه فارنهایت باشد.

در شرایط معمولی و ظرف هایی که خیلی کثیف نیستند دماهای پایین تر پیشنهاد می گردد.

در مراحل اولیه شستشو مخلوطی از آب و مواد شوینده بوسیله بازوهای آبپاش روی ظروف اسپری می شود.

زمانی که دور اول شستشو به پایان رسید ماشین ظرفشویی آب را تخلیه می کند و دوباره آب داغ را پمپ می کند و آبکشی نهایی را انجام می دهد.

پس از اتمام کار ماشین آب بطور کامل تخلیه می شود و ظرف ها خشک می شوند.

 

 

برخی از ویژگی های ماشین ظرفشویی

برنامه شستشو با تاخیر:

این برنامه یک برنامه اقتصادی و کاملاً مقرون بصرفه بوده و شما می توانید با انتخاب این برنامه شستشوی ظروف خود را به ساعات آینده موکول کنید تا دستگاه در ساعات خارج از پیک مصرف کار خود را شروع کند.

بازوهای آبپاش :

تمام ماشین های ظرفشویی دارای 3 بازوی آبپاش و برخی مدل ها دارای 4 بازوی آبپاش می باشند.بازوهای آبپاش جهت پاشش سریع آب و مواد شوینده از طریق سوراخ های ریزی می باشند و در ظرفشویی های جدیدتر می توان جهت پاشش آب به سبد بالایی یا پایینی و همچنین قدرت پاشش را تنظیم نمود.

فیلتر غذا :

برخی از ماشین ظرفشویی ها برای کمک به محفظه خروج آب و جلوگیری از گرفتگی مجراهای آب مجهز به فیلتر غذا هستند که حتی ریزترین تکه های غذا را آسیاب و خرد میکند و همراه با جریان آب از ماشین تخلیه می کند و در نتیجه نیاز به تعمیرات را کاهش می دهد.

تعمیر ماشین ظرفشویی

برنامه نصف ظرفیت :

گاه ماشین ظرفشویی خود را تا نیمه پر کرده اید و می خواهید ماشین را روشن کنید ، اما این کار از نظر مصرف آب و برق اصلا مقرون به صرفه نیست و هزینه های اضافی برای شما ایجاد میکند و انرژی نیز به هدر میرود.در برخی از ماشین ظرفشویی ها برنامه شستشو نصف ظرفیت تعبیه شده که شما می توانید دستگاه را فقط بر روی شستشوی سبد بالایی یا پایینی تنظیم نمایید.

شستن میوه و سبزیجات :

شستشوی میوه در ماشین ظرفشویی امکانات ویژه ای به حساب نمی آید و جایگاه خاصی برای میوه در ماشین ظرفشویی نیز تعبیه نشده است و از همان سبدهای ظروف برای شستن میوه نیز استفاده میشود.فقط می بایست از آب سرد استفاده کنید.

جایگاه مخصوص مواد شوینده و قرص ظرفشویی :

مواد شوینده و قرص و جرمگیر ظرفشویی هرکدام می بایست در جایگاه مخصوص به خود ریخته شوند و در صورت اتمام یافتن هر کدام آلارم مربوطه بر دیسپلی دستگاه نشان داده می شود.

چنانچه آب منطقه شما سختی دارد و لکه های رسوب بر روی ظروف باقی می ماند حتما از نمک استفاده کنید.البته برخی از ماشین ظرفشویی ها مجهز به سیستم magnetizer هستند و استفاده از نمک برای این دستگاهها توصیه نمی شود.

برای رفع بو و رسوب و تمیز شدن مجراهای آب ماشین ظرفشویی از جرمگیرهای با کیفیت و اورجینال استفاده نمایید.

در انتخاب قرص ماشین ظرفشویی خود نیز دقت کنید.قرص های ظرفشویی با کیفیت و اصل در سوپر مارکت ها عرضه نمی شوند!

اشعه UV :

از قابلیت های ماشین ظرفشویی های جدید استفاده از اشعه فرابنفش برای از بین رفتن قطعی میکروب ها و ضد عفونی کردن ظروف می باشد.

 

شستشو با بخار:

برای رسیدن به بالاترین حد تمیزی و رفع تمامی لکه ها و همچنین حذف شدن برنامه آبکشی اضافه ، سیستم شستشو با بخار استفاده شده است و با بکارگیری 3 بخار ملایم (برای شستشوی ظروف نازک و شکننده)، بخار قوی (برای قابلمه ها) و شستشوی دوگانه ملایم و قوی با امکان تنظیم جداگانه برای طبقات، وجود دارد که بطور قابل ملاحضه ای در کاهش مصرف آب و برق نیز موثر است.

سیستم دایرکت درایو (Direct Drive):

دایرکت درایو موتور ماشین ظرفشویی را از داشتن تسمه بی نیاز میکند و همچنین ظرفشویی هایی که مجهز به دایرکت درایو هستند قطعات کمتری در موتور خود دارند که همین ویژگی موجب عدم اصطکاک بین قطعات و سروصدای کمتر دستگاه می گردد.همچنین وجود قطعات کمتر نیاز ظرفشویی به تعمیرات را کاهش می دهد و عمر دستگاه را افزایش می دهد.

سیستم خشک کن میعانی (condensation drying):
در این سیستم از آب بسیار داغ در مرحله آخر آبکشی استفاده می گردد که هوای داخل کابین ظرفشویی را بسیار گرم میکند.هوای گرم در برخورد با جداره های استیل سرد محفظه تبدیل به مایع می شود و این مایع از روی ظروف به بیرون چکیده و خشک می شود.

سیستم آکوا استاپaqua stop)):

چنانچه ظرفشویی مشکل نشتی آب داشته باشد و احتیاج به تعمیرات داشته باشد، سیستم آکوا استاپ ، ادامه کار ماشین ظرفشویی را کنسل می کند و دستگاه از ادامه کار باز می ماند.تشخیص نشتی آب بوسیله سنسورهایی صورت می گیرد که در کف دستگاه تعبیه شده است.

 

مطالب مرتبط:

 

فیلتر جاروبرقی 

راهنمای خرید جاروبرقی

کاربرد فیلتر هپا

افزایش عمر جاروبرقی

تعمیر جاروبرقی بوش

تعمیر جاروبرقی آاگ

شوینده های ماشین ظرفشویی

نحوه عملکرد ماشین ظرفشویی

چرا ظرفشویی خوب نمی شوید؟

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی

ارورهای ظرفشویی بوشBOSCH 

نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی

تعمیر لباسشویی بوش (BOSCH)

تعمیر لباسشویی آاگ (AEG)

عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی

انتخاب ماشین لباسشویی مناسب

باز کردن قفل کودک ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی تخلیه نمی کند

ماشین لباسشویی آبریزش دارد

پمپ تخلیه ماشین لباسشویی آاگ aeg

راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی بوش bosch

راهنمای عیب یابی و تعمیر لباسشویی بوش (BOSCH)

مزایای لباسشویی بوش

راهنمای استفاده از لباسشویی بوش

نحوه عملکرد ماشین ظرفشویی بوش

ارورهای ماشین ظرفشویی بوش

ارورهای ماشین لباسشویی بوش

تعمیر لباسشویی بوش

نحوه تمیز کردن ماکروفر  

 

 تعمیر ماشین ظرفشویی ، نگهداری ماشین ظرفشویی ، عیب یابی ماشین ظرفشویی ، قطعات فابریک ماشین ظرفشویی ، اجزای مختلف ماشین ظرفشویی ، برنامه شستشو ماشین ظرفشویی ، پمپ ماشین ظرفشویی ، تخلیه آب ماشین ظرفشویی ، دور خشک کن ماشین ظرفشویی ، آبپاش ظرفشویی ،آکوااستاپ ظرفشویی ، دایرکت درایو ظرفشویی ، کارایی ظرفشویی ، تعمیر ظرفشویی بوش ، تعمیر ظرفشویی آاگ ، مزایای ظرفشویی ،نشتی آب ظرفشویی ، عدم تخلیه ماشین ظرفشویی ، قطعات ماشین ظرفشویی ، سروصدای ماشین ظرفشویی ، راهنمای عیب یابی ماشین ظرفشویی ، تعمیر دایرکت درایو ظرفشویی ، سنسور ظرفشویی ، تعمیرات ماشین ظرفشویی ،تعمیر پمپ تخلیه ظرفشویی ، تعمیر قطعات یدکی ظرفشویی ، تعمیر موتور ظرفشویی ، تعمیر برد ظرفشویی ، تعمیر ماشین ظرفشویی در منزل ،

 

به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید