پرینت

حفظ و نگهداری از ماشین ظرفشویی

نوشته شده توسط admin. Posted in News

 

ماشین ظرفشویی در دو دهه اخیر،جایگاه بسیار خوبی در بین خانواده های ایرانی پیدا کرد و جزو مهم ترین لوازم خانگی به شمار رفت.آریاسرویس،نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی، و خدمات پس از فروش ماشین ظرفشویی در تهران می باشد.خدمات و تعمیراتی که در این سازمان ارائه می شوند با هدف مشتری مداری طراحی شده اند،تعمیر ماشین ظرفشویی و سرویس قطعات یدکی،به همراه گارانتی معتبر و فاکتور سربرگ دار ارائه می گردد و همچنین خدمات ویژه برای مشتریان شرکت در نظر گرفته می شود.

تعمیر ماشین ظرفشویی آاگ (AEG),تعمیر ماشین ظرفشویی بوش (BOSCH),تعمیر ماشین لباسشویی ایندزیت (indesit),تعمیر ماشین لباسشویی نف (NEFF),تعمیر ماشین لباسشویی زانوسی (zanussi)

 


استفاده از ماشین ظرفشویی:

در سال 1994 تنها 18% از خانواده ها دارای ماشین ظرفشویی بودند که این رقم در سال 2014 به 44% رسید.دلیل مهم این است که ماشین ظرفشویی های اولیه بسیار گران قیمت بودند.

از مزایای استفاده از ماشین ظرفشویی می توان به نکات زیر اشاره کرد:

کاهش مصرف انرژی

کاهش هزینه های آب

کاهش هزینه های برق

جلوگیری از شکستن ظروف

کاهش صدمات ناشی از مواد شوینده به پوست دست

کاهش استفاده از مواد شوینده

مهم ترین مزیت استفاده از ماشین ظرفشویی، شستشوی بهداشتی و نابودی کامل میکروب ها ،به دلیل درجه حرارت بسیار بالای آب است.

نمایندگی تعمیرات ظرفشویی 
خدمات پس از فروش ماشین ظرفشویی

نکته مورد توجه این است که،قطعات سخت افزاری و جداشدنی فابریک ماشین ظرفشویی به سختی پیدا می شوند و می بایست حتماً آنها را از نمایندگی مجاز،خدمات پس از فروش تهیه کرد.همچنین تعمیرات ماشین ظرفشویی و تعمیر قطعات ظرفشویی مانند تعمیر برد دیسپلی ظرفشویی ، تعمیر پمپ تخلیه ظرفشویی ، تعمیر میکروسوئیچ درب و .... نیازمند متخصص می باشد و هیچگاه خودتان اقدام به باز کردن و تعمیر ماشین ظرفشویی و رفع عیب ننمایید.

تعمیر ظرفشویی و لباسشویی

آب سخت چیست؟

آبی که از لوله کشی شهر دریافت میکنیم دارای ناخالصی های بسیاری است،هرچند که آب یک حلال بسیار خوب است،وتا حد زیادی ناخالصی ها را از بین می برد.آبی که ما به آن آب سخت می گوییم دارای مواد معدنی حل نشدنی مانند کلسیم و منیزیم است.

در عصر حاضر، در اکثر آشپزخانه ها انواع سیستم های مختلف تصفیه آب به چشم می خورد.یک راه حل ساده برای آنکه ببینید آب منطقه شما دارای سختی است یا نه،این است که داخل کتری خود را نگاه کنید!

میزان جرم و رسوب بر روی دیواره های کتری نشانگر میزان سختی آب منطقه است.البته این موضوع تنها یک نکته آموزشی خانه داری است و جنبه علمی ندارد!

درون ماشین ظرفشویی شما یک سیستم نرم کننده آب شهر اختصاص داده شده است که به همراه استفاده دوره ای از نمک ظرفشویی، از ایجاد رسوب درون مجاری آب ماشین ظرفشویی جلوگیری می کند و بدین جهت میزان تعمیر ماشین ظرفشویی ،شما را تا حد زیادی کاهش می دهد.

البته برخی از ماشین ظرفشویی های پیشرفته،مجهز به سیستم magnetizer می باشد که در آنها نباید از نمک ظرفشویی استفاده کرد.

 تعمیر و نگهداری ماشین ظرفشویی

یکی از مسائلی که مستقیماً روی عملکرد ماشین ظرفشویی تاثیر می گذارد،سختی آب منطقه است.زیرا اگر ظروف به درستی شسته نشوند و کدر باشند کا عملکرد ماشین ظرفشویی زیر سؤال می رود!

 تعمیر ماشین ظرفشویی

لکه های رسوبی که پس از اتمام کار ماشین ظرفشویی،بر روی ظروف شیشه ای مشاهده می کنید،نه تنها ظاهر ظروف را زشت و کثیف می کنند،بلکه روی عملکرد هیتر (المنت گرم کننده آب) نیز تاثیر می گذارند.

ماشین ظرفشویی هایی که در حال حاضر جزو مهم ترین لوازم خانگی به شمار می آیند،مجهز به یک سیستم نرم کننده آب هستن،که احتیاج به مراقبت و نگه داری دارد.

اما چگونه می توان از این سیستم حساس مراقبت کرد؟

 

ماشین ظرفشویی خود را از خطر آب سخت در امان نگه دارید!

آب سخت سبب ایجاد لکه های ابرمانند،بر روی ظروف شیشه ای و لیوان ها می شود،اگر آب منطقه شما نرم و سبک باشد(یعنی حاوی مواد معدنی مانند کلسیم و آهک نباشد)،مواد شوینده بهترین تاثیر خود را برجای می گذارد،و هیچ لک و خشی بر روی ظروف باقی نمی ماند.

بر خلاف آن،آب سخت با داشتن درصد بالای آهک،می تواند باعث مسدود شدن بازوهای آبپاش شود و بر روی هیتر دستگاه نیز اثر منفی بگذارد.در نتیجه عملکرد شوینده های ظرفشویی را کاهش می دهد و همچنین سبب زیاد شدن هزینه های برق و کوتاه شدن عمر ماشین ظرفشویی می شود.

 تعمیر ماشین ظرفشویی

نمک ماشین ظرفشویی (گرانول):

یکی از مهم ترین فاکتورهای کارکرد صحیح ماشین ظرفشویی،آب منطقه است که کارخانه های سازنده ماشین ظرفشویی نیز بر آن تاکید دارند.ومهم ترین اصلی که کارکرد صحیح ماشین ظرفشویی را تضمین می کند استفاده از نمک ظرفشویی مرغوب است.

نمک ظرفشویی که شما استفاده می کنید،به صورت مستقیم بر روی ظروف ریخته نمی شود.برخی از افراد تصور می کنند که علت خوردگی ظروف فلزی،مانند قاشق و چنگال،ریخته شدن نمک ظرفشویی بر روی آنها است،در حالی که این فرضیه کاملاً غلط می باشد و علت خوردگی ظروف فلزی در ماشین ظرفشویی به علت مجاورت فلزهای مختلف و آهن موجود در آب است.

با استفاده از مواد شوینده مناسب و کمتر کردن درجه حرارت آب(نهایتاً درجه آب 60 درجه باشد)می توانید این مشکل را حل کنید.

 تعمیر ماشین ظرفشویی

نحوه استفاده از نمک ظرفشویی

چرا باید از نمک ظرفشویی استفاده کرد؟

کاربرد نمک ظرفشویی

چه مقدار نمک باید در ماشین ظرفشویی بریزیم؟

هرگاه سطح نمک در ماشین ظرفشویی پایین آمد،آلارم مربوط به اتمام نمک بر روی دیسپلی دستگاه نمایان می شود.

معمولاً مخزن نمک یک نشانگر برای ریختن نمک دارد،و شما مجاز هستید تا خط نشانه نمک درون مخزن بریزید.اگر مخزن نمک ظرفشویی شما،خط نشانه نداشت،مخزن را پر کنید و به اندازه یک یا دو بند انگشت از بالای آن خالی بگذارید.

 تعمیر ماشین ظرفشویی

میزان مصرف نمک ماشین ظرفشویی

دلیل استفاده از نمک ظرفشویی

آیا می توان از هر نمکی استفاده کرد؟

پاسخ منفی است!نمک خوراکی و نمک دریایی و حتی نمک تصفیه شده،دارای مواد افزودنی هستند که می توانند سختی آب را حتی بیشتر کنند!

این نمک ها هنگام مخلوط شدن با آب، می توانند موجب مسدود شدن مجاری آب شوند.

پس هیچگاه از روی نا آگاهی،نمک خوراکی درون ماشین ظرفشویی خود نریزید.

نمک گرانول، تنها نمکی است که می تواند موجب نرم شدن آب شود

 برای ماشین ظرفشویی حتماً باید از گرانول خالص،استفاده شود.بسیاری از نمک های ماشین ظرفشویی نامرغوب، از نمک دریایی تهیه شده اند و باعث آسیب دیدن ماشین ظرفشویی می شوند.بنابراین توصیه می شود حتماً از نمک های ظرفشویی اورجینال و مطمئن که در نمایندگی ها موجود می باشد استفاده نمایید.

 

نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی و تعمیرگاه مرکزی در تهران

88852571 - 88808268

 

 


 

مطالب مرتبط:

 

شوینده های ماشین ظرفشویی

نحوه عملکرد ماشین ظرفشویی

چرا ظرفشویی خوب نمی شوید؟

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی

ارورهای ظرفشویی بوشBOSCH  

نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی

نحوه عملکرد ماشین ظرفشویی بوش

ارورهای ماشین ظرفشویی بوش

 

آریاسرویس، نمایندگی تعمیر و خدمات پس از فروش ماشین لباسشویی در تهران نیز می باشد و کلیه تعمیرات مربوط به ماشین لباسشویی،در این مرکز خدمات انجام می شود.نمایندگی تعمیر و سرویس ماشین لباسشویی های برندهای :

تعمیر لباسشویی بوش(bosch)

تعمیر لباسشویی آاگ (aeg)

تعمیر لباسشویی ایندزیت (indesit)

تعمیر لباسشویی آریستون (ariston)

تعمیر لباسشویی نف (neff)

تعمیر لباسشویی زانوسی (zanussi)

تعمیر لباسشویی جنرال الکتریک (general electric)

تعمیر لباسشویی سامسونگ (samsung)

و همچنین تعمیرات کلیه برندهای اروپایی و آمریکایی و ایرانی.

 

همچنین در رابطه با تعمیرات لباسشویی مطالب زیر را بخوانید:

تعمیر لباسشویی بوش (BOSCH)

تعمیر لباسشویی آاگ (AEG)

عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی

انتخاب ماشین لباسشویی مناسب

باز کردن قفل کودک ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی تخلیه نمی کند

ماشین لباسشویی آبریزش دارد

پمپ تخلیه ماشین لباسشویی آاگ aeg

راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی بوش bosch

راهنمای عیب یابی و تعمیر لباسشویی بوش (BOSCH) 

مزایای لباسشویی بوش

راهنمای استفاده از لباسشویی بوش

ارورهای ماشین لباسشویی بوش

تعمیر لباسشویی بوش

پمپ تخلیه ماشین لباسشویی بوش

لاستیک دور درب ماشین لباسشویی بوش

جاپودری ماشین لباسشویی بوش

ولوم تایمر ماشین لباسشویی بوشBOSCH

سرویس دوره ای ماشین لباسشویی بوشbosch

تعمیر ماشین لباسشویی بوش

 تعمیر ماشین ظرفشویی ، عیب یابی ماشین ظرفشویی ، راهنمای تعمیر ماشین ظرفشویی ، تعمیرات ماشین ظرفشویی ، تعمیر تخصصی ماشین ظرفشویی ، تعمیرماشین ظرفشویی ، تعمیرظرفشویی ، نمایندگی تعمیرات ظرفشویی ، تعمیر ظرفشویی بوش ، تعمیر ظرفشویی bosch ، تعمیر ظرفشویی آاگ ، تعمیر ظرفشویی آ.ا.گ ، تعمیر ظرفشویی aeg ، تعمیر ظرفشویی نف ، تعمیر ظرفشویی سامسونگ ، تعمیر ظرفشویی samsung ، تعمیرات ظرفشویی توکار ، تعمیر ظرفشویی در منزل ، تعمیر ظرفشویی در تهران ، تعمیر ماشین ظرفشویی شرق تهران ، تعمیر ماشین ظرفشویی غرب تهران ، تعمیر ماشین ظرفشویی شمال تهران ، تعمیرگاه مرکزی ظرفشویی ، تعمیرگاه تخصصی ماشین ظرفشویی ، سرویس ماشین ظرفشویی ، تعمیر قطعات یدکی ظرفشویی ، نمک ماشین ظرفشویی ، قرص ماشین ظرفشویی ، تعمیر لباسشویی در تهران ، تعمیر ماشین لباسشویی بوش ، تعمیر لباسشویی آاگ ، تعمیر لباسشویی aeg ، تعمیر لباسشویی bosch ، نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ، تعمیرات لباسشویی شمال تهران ، مرکز خدمات پس از فروش لباسشویی ، تعمیرات تخصصی لباسشویی ، تعمیرات ماشین لباسشویی ، تعمیر  لباسشویی و ظرفشویی ، تعمیر و عیب یابی لباسشویی ، عیب یابی ماشین لباسشویی ،

به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید