پرینت

دلیل خنک نکردن اواپراتور چیست؟

Posted in News

 

عمده ترین ایراد خنک نکردن یخچال نداشتن گاز است.اما امکان 

انسداد لوله های یخچال نیز وجود دارد.

در صورت امکان لوله مویی را تعویض کنید و لوله های یخچال را کاملاً شست و شو دهید .سپس لازم است فیلتر درایر را تعویض کنید آنگاه یخچال را شارژ گاز کنید تا مشکل رفع گردد.

 

در صورت احتیاج پیدا کردن یخچال به شارژ گاز باید توسط سرویسکار مجرب اطراف كندانسور و اواپراتور به دقت بررسی شود تا حفره ایجاد شده در مسیر گردش گاز مشخص شود سپس تعمیرکار، محل آسیب دیده را با مهارت جوشكاری نموده و پس از آن یخچال را تحت فشار هوا قرار می دهد.اگر پس از فشار دهی به یخچال ،در تست با كف صابون نشتی دیده نشد ابتدا توسط  وكیوم پمپ لوله ها را كاملا" از وجود هوا خالی نموده و سپس به آرامی گاز را درون لوله ها تزریق می كنند. پس از اتمام شارژ گاز، لوله كور را مجدداً مسدود و جوشكاری می كنند تا از خروج گاز درون یخچال ممانعت به عمل آید.

 

معمولاً تزریق گاز می بایست به حدی باشد كه اگر انگشت خیس خود را به 30 سانتی متری لوله خروجی اواپراتور

(كه معمولاً در اكثر یخچال ها ، از پشت كابینت خارج شده ) مماس نمایید كاملاًبه آن بچسبد. در صورت مشاهده و انجام آزمایش و پی بردن به ناچیز بودن گاز ، می بایست با آزاد ساختن لوله كور و بستن شلنگ مخصوص رابط بین كپسول گاز و كمپرسور ، به آرامی آنقدر گاز تزریق نمایید تا سرمای مطلوب در یخچال ایجاد شود.

 

بدیهی است که عملیات تخلیه و شارژ گاز ، همچنین ترمیم نقطه آسیب دیده بحثی کاملاً تخصصی است و می بایست توسط فردی مجرب انجام شود که این مرکز با در اختیار داشتن پرسنلی کار آزموده و دوره دیده دراین خصوص ، آماده انجام هرگونه تعمیرات یخچال وانجام شارژ گاز می باشد.

 

جهت دریافت هرگونه خدمات با شماره تلفن 88852571 تماس حاصل فرمایید.

 

 

مطالب مرتبط:

_فیلتر ساید بای ساید چیست؟

_علت برفک زدن یخچال چیست؟

_تعمیر یخچال و فریزر

_علت برق داشتن بدنه یخچال چیست؟

_یخچال فریزر جنرال الکتریک

_راهنمای نصب و راه اندازی یخچال و فریزر

_نمایندگی یخچال و فریزرهای کینوKINO

_نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر و ساید

 

 

به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید