پرینت

ساز و کار جاروبرقی

Posted in News

اصول کار جاروبرقی بر پایه ی مکش بنا شده است.هنگامی که جاروبرقی روشن می  شود،الکتریسته موتور را به کار می اندازد.موتور جاروبرقی به فن متصل می باشد.

فن جاروبرقی دارای پره های زاویه دار مانند پروانه هواپیما است و همانطور که این پره ها به چرخش در می آیند هوا را به سمت فیلتر خروجی راهنمایی می کنند.بنابراین هوا و گرد و غبار موجود در آن در جلوی فن هجوم برده و متراکم می شوند و فشار هوا در ناحیه ی جلوی فن افزایش یافته و در پشت فن کاهش می یابد.

این افت فشار در پشت فن باعث می شود که فشار هوای موجود در پشت فن از فشار هوای محیط بیرون جاروبرقی بسیار کمتر باشد و همین امر مکش جاروبرقی را ایجاد می کند.

و چون فشار هوای درون جاروبرقی بسیار کمتر از فشار بیرون است ، هوای محیط به داخل جاروبرقی کشیده می شود.

به این ترتیب همانطور که فن در حال چرخش است محل عبور هوا در جاروبرقی باز باقی می ماند و جریان ثابتی از هوا از طریق فیلتر ورودی وارد شده و از فیلتر خروجی خارج می شود.

فن جارو برقی هوا را می کشد و از طریق قسمت جلو جاروبرقی گرد و خاک سست شده را نیز به داخل می کشد.این هوای آلوده به قسمت عقب دستگاه کشیده می شود و موتور را خنک میکند.

سپس گرد و غبار و ذرات آشغال به کیسه جاروبرقی منتقل می شود.انواع مختلفی از این کیسه در بازار موجود است.

هوای نسبتاً تمیز هم از پشت دستگاه خارج می شود که البته این هوا بسیار گرم تر از هوایی است که به داخل کشیده می شود و این گرما ناشی از موتور الکتریکی است.

جهـت کسـب اطلاع بیشتر در خــصوص تعمـیرات جاروبرقی بـا شــماره تلفنـهای مـــرکز سرویـس یا 88852572 تـمـاس حاصــل فرمـایید.

مطالب مرتبط:

-فیلتر جاروبرقی  

-راهنمای خرید جاروبرقی

-کاربرد فیلتر هپا

-افزایش عمر جاروبرقی

-تعمیر جاروبرقی بوش

-تعمیر جاروبرقی آاگ

 

 

 

به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید