پرینت

علت برفک زدن یخچال چیست؟

Posted in News

 

وقتی درب یخچال باز شود و یا غذای گرم درون یخچال گذاشته شود،مقداری هوای گرم وارد یخچال می شود.کمی از رطوبت این هوای گرم به صورت قطرات آب و کمی به صورت لایه هایی از برفک و یا یخ در قسمت جایخی یا اواپراتور ظاهر می شود.

 

برفک های به وجود آمده عمل تبادل حرارتی بین بدنه ی اواپراتور و هوای داخل یخچال را دچار مشکل خواهند کرد و عملکرد یخچال با اختلالاتی همچون خنک نکردن و یا آب دادن از زیر یخچال مواجه می شود.

 

همچنین حجم زیاد برفک ممکن است به ترموستات نفوذ کند و کار ترموستات را نیز مختل کند.

 

برای رفع مشکل برفک،یخچال هایی تولید شدند که توانایی مقابله با برفک ها را دارند و هر یک بسته به نوع کارکردشان تا حدودی می توانند این برفک ها را مهار کنند.

 

دو مدل از معروفترین این یخچال ها به نوفراست و دیفراست معروف هستند.

 

): No Frostیخچال نوفراست (

 

یخچال های نوفراست یا بدون برفک همانطور که از نامشان پیداست یخچال هایی هستند که اصلا برفک نمی زنند و دارای تکنولوژی جدیدی هستند که یا از تایمر فرمان می گیرند یا از برد، یک یخچال نوفراست واقعی گرانتر از یخچالهای معمولی میباشند اگر قصد خرید اینگونه از یخچال ها را دارید با دانش کافی و از برندهای معتبر محصول را تهیه نمایید.

 

):De Frostیخچال دیفراست (

یخچال های دیفراست یخچال هایی هستند که برفک گیری آنها به شکل دستی انجام می شود، که البته این مدل یخچالها در بازار خیلی کم و دیگر قدیمی شده اند.

یعنی هر وقت برفک آنها زیاد شد، باید مثلاً دکمه برفک گیری را فشار داد تا برفک آن آب شود. این یخچال ها قیمت مناسب تری دارند و به دلیل آن که اجزای آنها در دسترس است و در صورت خراب شدن تعمیر آنها نیز بسیار راحت تر است.

 

جهت استفاده از پشتيباني و خدمات پس از فروش یخچال و ساید متناسب با نيازتان با شماره تلفن های مرکز و یا 888852571 تماس بگیرید.

 

مطالب مرتبط:

_فیلتر ساید بای ساید چیست؟

_تعمیرات یخچال فریزر

_دلیل خنک نکردن اواپراتور چیست؟

_علت برق داشتن بدنه یخچال چیست؟

_یخچال فریزر جنرال الکتریک

_راهنمای نصب و راه اندازی یخچال و فریزر

_نمایندگی یخچال و فریزرهای کینوKINO

_نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر و ساید

به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید