پرینت

علت کدر شدن ظروف در ماشین ظرفشویی چیست؟

نوشته شده توسط admin. Posted in News

 

در کنار مزیت های فراوان ماشین ظرفشویی برخی از اشکالات نیز وجود دارند که ذهن اکثر کاربران ماشین ظرفشویی را به خود معطوف ساخته اند.در این مقاله به بررسی یکی از مهم ترین موارد موجود می پردازیم:

 

سوالی که برای برخی از کاربران پیش می آید این است که با وجود رعایت کردن کلیه نکات بهینه در شستن ظروف با ماشین ظرفشویی، باز در انتهای کار اثر لک بر روی ظروف-مخصوصاً ظروف شیشه ای و کریستال-باقی می ماند.علت چیست؟

 

برای اثرگذاری بهتر مواد شوینده و قرص های ظرفشویی باید از آب بسیار داغ استفاده شود و دمای آب می بایست 60 تا 70 درجه سانتی گراد باشد.

ظروف را قبل از قرار دادن در ماشین آبکشی نکنید و فقط باقی مانده های غذا را از روی ظروف پاک کنید.

همچنین در انتخاب مواد شوینده اصل و با کیفیت دقت کنید!

در برخی از شوینده های ماشین ظرفشویی ذرات سختی وجود دارند که برای سابیدن ظروف کثیف طراحی شده اند و در صورتیکه ظروف قبل از قرار گرفتن در ماشین آب زده شوند این ذرات سخت روی ظروف ایجاد خش و لک می کنند.

فیلترهای ماشین ظرفشویی شما بسته به میزان کارکرد ماشین لازم است که هر چند ماه یک بار توسط سرویسکار متخصص سرویس و یا در صورت نیاز تعویض گردند.جرم گرفتن فیلترهای ماشین ظرفشویی سبب ایجاد رسوب می شود که روی ظروف کریستال بیشتر نمایان می شود.

یکی از علل رایج لک شدن ظروف نیز سخت بودن آب منطقه می باشد.در صورتیکه منطقه محل سکونت شما دارای مشکل سختی آب است،از سیستم فیلترینگ آب استفاده کنید.

در برخی از ماشین های ظرفشویی سیستم Magnetizer (سختی گیر آب)بکار رفته است ولی در مدل هایی که مجهز به این سیستم نیستند استفاده از نمک ظرفشویی پیشنهاد میشود.

پیشنهاد میگردد که کلیه شوینده های ظرفشویی خود را( مانند پودر،جرمگیر،قرص و نمک) از برند های اورجینال و با کیفیت استفاده کنید تا دستگاه شما کمتر به تعمیرات نیاز پیدا کند. 

 

چنانچه با رعایت نکات مذکور مشکل ظرفشویی شما همچنان پابرجا بود با نمایندگی تعمیرات تماس بگیرید

 

88852571-88808268 -88936872


توصیه اکید می گردد که قرص و جرمگیر اورجینال ماشین ظرفشویی خود را حتما از نمایندگی مجاز تهیه بفرمایید:88852571 - 88808268

 

 

 

 

مطالب مرتبط:

 

-چرا باید از جرمگیر لباسشویی استفاده کنیم؟

-چرا ظرفشویی خوب نمی شوید؟

-راهنمای خرید ماشین ظرفشویی

-شوینده های ماشین ظرفشویی

-چرا باید از نمک ظرفشویی استفاده کنیم؟

-تعمیرات ماشین ظرفشویی

-ماشین ظرفشویی بوش(BOSCH) 

 

-ارورهای ماشین ظرفشویی بوش 

 

چرا ظرف ها در ماشین ظرفشویی کدر می شوند؟

 

 

درجه حرارت آب در ماشین ظرفشویی

 

 

سیستم Magnetizer ماشین ظرفشویی

 

 

شوینده های ماشین ظرفشویی

 

 

خرید شوینده های ماشین ظرفشویی

 

 


تعمیر ماشین ظرفشویی , ایرادات ماشین ظرفشویی , ماشین ظرفشویی کم مصرف ,کاهش هزینه , صرفه جویی , مصرف آب ماشین ظرفشویی , مصرف برق ماشین ظرفشویی , خرابی ماشین ظرفشویی , تعمیر تخصصی ماشین ظرفشویی , نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی , مرکز خدمات ماشین ظرفشویی , عیب یابی ماشین ظرفشویی , خدمات پس از فروش ماشین ظرفشویی , کدر , مات , سختی آب , نمک ماشین ظرفشویی , مشکلات ماشین ظرفشویی , علت عدم تخلیه ظرفشویی , گرفتگی مجرا , تمیز نشستن , علت , خرابی , رفع عیب , پمپ , تخلیه , آبپاش , گارانتی , تعمیر ظرفشویی بوش , تعمیر ظرفشویی آاگ

 

به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید